Sesli ve Betimleme kelimeleri arasinda bir göz ve etrafinda ses halkalari

AnaSayfaProje OrtaklarimizHaberlerBasinda BizEtkinliklerimizYararli LinklerFilm DownloadIletisim

PROJE ORTAKLARIMIZ

Sakatlık kavramının kişinin fiziksel organındaki farklılıktan değil, toplumdaki düzenleme ve önyargılardan kaynaklandığı anlayışıyla hareket eden bir gruptur. Proje bazlı olarak çalışmakta ve toplumdaki engelleri kaldırmaya yönelik, yayın evleri, otobüsler ve marketler gibi çeşitli alanlarda projeler yürütmektedir. Sesli betimleme çalışmasının ilk olarak ülkemizde başlatılması yönünde öncü rol oynamıştır.

Mithat Alam Film Merkezi

Boğaziçi Üniversitesi ve Türkiye çapında sinemanın sevdirilmesi yönünde öncü çalışmalar yürütmekte olan bu kurum, Sesli Betimleme grubunun kurulması, toplantılarının düzenlenmesi, gerekli teknik alt yapı ve desteğin verilmesi yönünde çok önemli katkılar yapmaktadır. Bu merkezde Sesli Betimleme Grubunun yanısıra bir çok çalışma grubuda yer almaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Engelliler Birimi

Boğaziçi Üniversitesinde eğitim görmekte olan engellilerin tüm öğrencilerle fırsat eşitliği içerisinde eğitim alabilmeleri ve aynı imkanlarda eşit şartlarda yararlanabilmeleri yönünde çalışmalar yapmaktadır. Üniversite içersinde Engellilerle ilgili çalışma ve hizmetlerin kurumsallaşmasına büyük katkı yapmıştır. Sesli Betimleme Çalışmasını Engelsiz Erişim Grubuyla birlikte Mitat Alam Film Merkezine öneren bu birimdir.

 

Copyright ©2008 Sesli Betimleme Grubu

seslibetimleme@seslibetimleme.com
seslibetimleme@boun.edu.tr

Hit